Спелеотерапія для дітей

Більшість алергічних недуг у дітей розвиваються внаслідок несприятливої екологічного середовища, зокрема забруднення атмосфери.
Тому необхідно дати можливість дітям дихати свіжим повітрям, що зменшить кількість захворювань, поліпшить результати лікування, а також допоможе відновитися після перенесених захворювань.

Особливо ефективна спелеотерапія для дітей. Адже сьогодні діти ростуть в несприятливій екологічній обстановці. І тому для здоров’я і щоб уникнути різних захворювань дітям дуже корисно подихати повітрям певного складу в спелеосанаторії.

Показання до використання спелеотерапії у дітей:

 1. Бронхіальна астма будь-якої етіології не важкого ступеня, не в стадії загострення
 2. Алергічний нежить у стадії ремісії
 3. Бронхіт хронічний обструктивний в стадії ремісії
 4. Дерматит алергічного характеру, нейродерміт в стадії ремісії.
 5. Поліноз.

 

Протипоказання до використання даного фізіотерапевтичного методу у дітей:

 1. Всі захворювання, при яких заборонено проходити кліматотерапію
 2. Загострення будь-яких захворювань, у тому числі хронічні, інфекційні, а також наявність нагноєння.
 3. Порушення психіки
 4. Кахексія будь-якої етіології

5 . Порушення кровотворення

 1. Туберкульоз будь-якої форми
 2. Нетримання сечі
 3. Порушення будови носових ходів (аденоїди другого або третього ступеня, а також поліпи).

Перебування в соляних шахтах і печерах дозволяється та дітям з дворічного віку. При цьому з малюками, яким не виповнилося 5 років, на сеансі обов’язково повинен бути присутнім хтось із батьків. Тривалість процедур становить від 1,5-2 годин на день до 9 годин у нічний час. Правда, нічні сеанси дозволяються тільки тим дітям, яким вже виповнилося 10 років.

Лікування в соляних шахтах і печерах не викликає у дітей побічних ефектів. Іноді на 3 або 4 день терапії спостерігається незначне погіршення стану, але це цілком нормальна реакція дихальних органів на зовнішній вплив. У таких випадках лікарі виписують відхаркувальні ліки і дають відстрочку від лікування на день-два.
А щоб маленькі бешкетники не нудьгували під час сеансів, для них облаштовують ігрову обстановку: спортивні ігри, шахові битви, розгадування ребусів і шарад. Найменші можуть просто пограти з сіллю, насипаючи її у відра, як звичайний пісок.

Ефективність спелеотерапії у дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції

(Дослідження державного медичного університету, дослідження за 1998 рік)

Проведено лікування 34 дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), віком від 3 до 10 років у камері штучного мікроклімату, аналогічного соляним копальням. Курс лікування склав 2225 сеансів. Контрольну групу склали 20 дітей з подібним діагнозом, які не отримували спелеотерапії.

Аналіз клінічних показників у дітей через рік після спелеотерапії в порівнянні з контрольною групою виявив достовірне зниження частоти ГРВІ, їх тривалості, а також зменшення кількості ускладнень і потреби в лікарських препаратах.

Спелеотерапія в камері штучного мікроклімату може використовуватися в цілях реабілітації дітей, які часто хворіють на ГРВІ.

Метод економічний, в порівнянні з санаторно-курортним лікуванням та виїздом в природні соляні копальні, не пов’язаний з явищами дезадаптації при акліматизації. Встановлений імунологічний ефект, що зберігається до 6 міс після спелеотерапії, дозволяє рекомендувати повторні курси через півроку

автори:

Журба В.І.
Павловська О.Г.
Видання: Російський вісник перинатології та педіатрії
Рік видання: 1998

Author: wmadmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.