Спелеотерапія і галотерапія – яка різниця

Спелеотерапія і галотерапія: два різних методи для однієї і тієї ж мети

Спелеотерапія – це один з методів фізіотерапії, що включає в себе виключно лікування в умовах природного середовища (в соляних шахтах і печерах). Останнім часом все більшої популярності стало набувати створення штучних кліматичних умов у спеціальних соляних кімнатах в лікарнях і санаторіях, але це вже зовсім інша галузь медицини, іменована галотерапії.

Спелеотерапія заснована на тому, що в ній використовуються виключно природні умови! Її головним лікувальним фактором є повітря, насичене сольовим аерозолем. Саме такий мікроклімат встановлюється в соляних шахтах і печерах на глибині.

Метод спелеотерапії науково обґрунтували ще в середині минулого століття, а до наших днів він отримав визнання, як один з високоефективних, позитивних і немедикаментозних методів лікування більшості простудних і алергічних захворювань, а також захворювань дихальних шляхів.

Спелеотерапія майже не має жодних протипоказань, призначається і дорослим, і дітям і навіть вагітним жінкам. Такий метод дозволяє зменшити кількість лікарських препаратів і регулярність їх прийому, а іноді і зовсім позбавляє від їх необхідності.

Дивно, але щоб усвідомити це, людям довелося пройти по другому колу. Лікувальна дія соляних печер на людський організм було відомо ще жрецям Стародавньої Греції, які рекомендували хворим з сильними нападами кашлю і задухи відвідувати такі місця.

Лікарі стародавнього Ізраїлю використовували соляні печери для духовної роботи і в лікувальних цілях. Але з часом ці знання були забуті, а їх секрет загублений. Знадобилося більше двох тисячоліть, щоб все повернути на круги своя.

Author: wmadmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.