Запитання і відповіді про соляну кімнату і галотерапію

Будівництво релакс-приміщень (соляні печери, сауни, хамами, бані тощо)

Запитання і відповіді про соляну кімнату і галотерапію

04/09/2018 Вплив галокамери на організм людини Корисно знати 4

Галотерапія, спелеотерапія, спелеокліматотерапіі – одне і те ж?

Деякі з фахівців проводять грань між галотерапії і спелеотерапія, вважаючи, що галотерапія – аерозольний метод, а спелеотерапія – метод відтворення мікроклімату печер.

Насправді, у всіх випадках вважається, що середовище всередині приміщення повинна бути такою ж, як і в підземних печерах. Основний фактор лікувального та оздоровчого впливу в печерах – це повітря, що містить сольовий аерозоль. У приміщеннях, що відтворюють клімат підземних здравниць, насамперед створюється повітряна середовище, що містить частинки солі. Інші параметри повітряного середовища (температура, вологість та інше) відіграють допоміжне значення.

Заплутаність термінології бентежить пацієнтів, але знати необхідно тільки те, що всі методи (як би їх не хотіли інші специ розділити) засновані на одному фізичному явищі.
природна сіль
природна сіль
Сольову фізіотерапію можна зустріти під назвами:
• галотерапія
• спелеотерапія
• спелеокліматотерапіі
• Сильвінітової терапія
• сільвінітотерапія
• Сильвінітової спелеотерапія
Приміщення, в яких проводяться процедури галотерапії, називають:
• сольова кімната
• сольова печера
• сольова камера
• Сильвінітової кімната
• Сильвінітової печера
• Сильвінітової камера
• галокамера
• галокомната
• і навіть – галотерапевтичний зал.

АЛЕ – зазвичай під спелеокамері увазі приміщення, облицьований соляними блоками, без використання аерозолю.

Навіщо стіни кімнати покривають сіллю?

Сольові поверхні сприяють підтримці в сольовій кімнаті особливого мікроклімату з заданими температурними і режимами вологості, а також допомагають зберігати умови, в яких понижена активність мікроорганізмів. Сольові стіни також виконують естетичні функції і створюють ефект присутності в печері, ізолюють пацієнта від галасливого світу. Спокійне рівне дихання – один із запорук успішності галотерапії. Атмосфера комфорту і присутності в природному середовищі позитивно впливає на нервову систему і допомагає досягненню гармонії в психо-емоційній сфері.

Чи потрібно як то по-особливому дихати в соляній кімнаті? Чи є сенс займатися дихальною гімнастикою і вправами для тренування глибокого дихання?

Для оздоровчого та лікувального ефекту не потрібно ніякого особливого дихання. Звичайне дихання через ніс і рот, спокійне, помірної глибини дасть все необхідне для успішного впливу середовища сольової кімнати. Ефект галотерапії заснований в тому числі і на релаксаційному принципі – дихання повинно здійснюватися в природному ритмі, по можливості в мимовільному режимі, без акцентації відвідувача сольової кімнати на своєму диханні.
Рекомендувати ті або інші дихальні вправи можна з розумною обережністю – можна практикувати легкі вправи по зміні ритму дихання або повільного диханню тільки через ніс, але не слід займатися в солоній кімнаті інтенсивними вправами, сполученими з будь-якими навантаженнями на дихальну систему.
Лікування та профілактика захворювань

Чи можна використовувати соляну кімнату при гострій пневмонії?

Лікарі не рекомендують використання соляної кімнати під час будь-яких гострих захворювань, в тому числі і пневмонії. Галотерапія успішно використовується на етапі реабілітації, після закінчення антибактеріальної терапії та стабілізації стану хворого. Ефективність галопроцедур на цьому етапі грунтується на протизапальній дії повітря соляної печери.

Наскільки показана галотерапія для людей похилого віку? Чи має галотерапія небудь значення в поліпшенні якості життя людей похилого віку?

Галотерапія показана людям різного віку. Для вирішення про проведення сеансів у соляній кімнаті людей похилого та старого віку слід орієнтуватися на наявність протипоказань, якими є гострі запальні процеси, новоутворення, тяжкі форми серцевої недостатності, хвороби крові. При відсутності протипоказань галотерапія для людей похилого віку має таке ж значення як і для людей середнього віку – допомагає профілактиці ряду захворювань, і насамперед – захворювань дихальної системи. У похилому віці процедури в соляній кімнаті допомагають в нормалізації надходження кисню в кров, і насамперед – в головний мозок. Недоотримання мозком кисню загрожує розвитком ряду патологічних процесів, що ведуть до порушення психічної діяльності та фізичної активності. Контроль за повноцінним диханням у людей похилого віку дозволяє мінімізувати вікові зміни, значно знизити темп розвитку процесів згасання функцій різних органів.

За наполяганням лікарів кинув палити. Одразу почалися проблеми з дихальною системою – без сигарети буквально задихаюся. Лікарі рекомендували галотерапию. Дійсно допоможе?

Допоможе. Відмова від куріння спричиняє комплекс фізіологічних і психологічних факторів, здатних викликати напади утрудненого дихання. Галотерапія допомагає в нормалізації діяльності дихальної системи. Для курців перебування в соляній кімнаті сприяє процесам очищення дихальних шляхів, бактерицидну дію повітря соляної кімнати знижує кількість хвороботворних бактерій в дихальних шляхах, бронхах, легенях. Поліпшення мікроциркуляції крові і відновлення місцевого та загального імунітету допомагає подолати наслідки звички куріння. Крім оздоровчого ефекту сеанси галотерапії є прекрасним способом зняття стресу, заспокоєння, приведення в порядок психо-емоційної сфери, що у свою чергу сприяє скороченню часу реабілітації та переходу до здорового способу життя.

Чи допомагає галотерапія вилікувати алергію?

Алергія – це саме загальна назва ряду фізіологічних і нервово-психічних реакцій організму на якийсь подразник у зовнішньому середовищі, або речовина, що потрапила на шкірні покриви, або продукт, з’їдений або випадково потрапив всередину тіла. Алергії проявляються безліччю способів. І часто алергія – це не захворювання, а індивідуальна особливість організму, яку необхідно не лікувати, а враховувати.
Галотерапія допомагає алергікам знизити частоту і інтенсивність алергічних реакцій, а також сприяє зменшенню симптоматичних проявів – шкірного висипу, кашлю, нежиті. Перебування у соляній кімнаті має протизапальну дію, відновлює природний дихальний процес, знижує ризик виникнення інфекційних ускладнень через активізацію під час нападу алергії хвороботворних мікроорганізмів.
Клінічно доведено ефективність галотерапії для хворих на бронхіальну астму.
Соляна кімната для дітей

Дитина пішла в садок і відразу почалися хвороби. Тиждень в саду – місяць вдома. Соплі лікуємо тижнями. Чи може допомогти соляна кімната, якщо краплі не справляються?

Курси галотерапії для дітей показані в якості профілактики простудних захворювань і в період виліковування. Ефективність перебування дітей у соляній кімнаті підтверджена багаторічними клінічними спостереженнями як у Росії, так і за кордоном. Для ослаблених дітей, схильних до застуд, рекомендується провести тижневий курс галотерапії до початку відвідування дитячого закладу. У випадку вже почалося захворювання бажано провести галотерапию в період одужання (і тільки коли у дитини нормалізується температура тіла). Курс галотерапії для видужуючого дитини 4-7 років – це 7-10 сеансів по 20-30 хвилин. У випадках отитів, риносинуситов, гайморитів, бронхітів, що протікали у тяжкій формі, рекомендується збільшити тривалість курсу до 15 сеансів, а час перебування у соляній кімнаті збільшити до 40-60 хвилин.

Синові зроблена операція з видалення аденоїдів. Нам рекомендували санаторно-курортне лікування, але можливості організувати його у мене немає. Прочитала, що соляна кімната теж дає хороші результати. Чи може моя дитина відвідувати цю кімнату після операції?

Бажано проконсультуватися з лікарем вашого сина. Але в загальному випадку галотерапія показана у разі хвороб лор-органів. Спеціальна атмосфера соляної кімнати має протимікробну дію, що сприяє загоєнню поверхонь дихальних шляхів, а також сприяє відновленню повноцінної роботи всієї дихальної системи. Щоденне відвідування соляної кімнати протягом 14 днів протягом півгодини, може, і не замінить два тижні на курорті по яскравості вражень, але по ефективності впливу на область носоглотки, трахеї, бронхів і легенів буде цілком з ними можна порівняти.

 

 

4 Responses

 1. Катя says:

  Доброго дня! Чи можна дихати при кашлюку?

  • wmadmin says:

   Доброго дня. Рекомендуємо звернутися до лікаря, з метою уникнення ускладнень.

 2. Анастасія Кодра says:

  Доброго вечора. Дитина вже вилікувалися але горло кожного дня міняє колір: то червоновате то світле і ще є біла точка. Чи допоможуть нам сьольові кімнати?

  • wmadmin says:

   Добрий день. Ми всім нашим користувачам, у випадку сумнівів, проконсультуватися в лікаря. До речі, так радять всі відомі і добросовісні шахти (в Румунії, Польщі)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.