Лікування та профілактика

При сучасному ритмі життя випасти з робочої завантаженості навіть на пару днів – значить втратити багато чого. Як прикро, коли подібне відбувається з незалежних від нас причин – всюдисущим вірусам. Спочатку дитина приносить захворювання з дитячого колективу, потім родичі, доглядаючи за малюком, підхоплюють інфекцію. І припустити виникнення цього кола не так вже й складно, особливо в осінньо-зимовий період. Тому логічно підготуватися до вірусних атак заздалегідь.

Сучасні підходи до профілактики та лікування вірусних захворювань дихальних шляхів акцентують увагу багатьох лікарів і пацієнтів саме на неефективності застосування антибіотикотерапії. Вона підвищує імунодефіцит і погіршує перебіг захворювання. Безперечні заслуги основного методу профілактики вірусних захворювань – вакцинації але, не всі віруси приборкані за допомогою розробки вакцин, не завжди застосування щеплення доцільно. Вакцинопрофілактика має свої недоліки і обмеження. І тоді в профілактиці та лікуванні ГРВІ на перший план виступають методи неспецифічної профілактики, сприяють зміцненню та нормальному функціонуванню захисних сил організму.

Зміцнювати імунітет – не значить накупити цілу купу медикаментів і вітамінів і годувати цим дитини з дня на день. Набагато ефективніше створити оптимальні умови для розвитку зростаючого організму – правильне харчування, щоденні прогулянки, дозовані фізичні навантаження, санація вогнищ інфекції, санаторно-курортне лікування за наявності хронічних захворювань, з метою профілактики рецидивів. Хотілося б підкреслити, що просто знаходження в рекреаційній зоні, на протязі 2-3 тижнів – ще не оздоровлення. Різниця в кліматичних параметрах не єдина причина захворювань під час оздоровлення. До всього необхідний грамотний підхід і до відпочинку в тому числі. Чим фізіологічніше параметри, в яких проходить оздоровлення, тим м’якше адаптації, і стійкіше результат.
Для кожної патології свої умови. У нашому випадку ми робимо упор на клімат, який сприятливо впливає на слизові оболонки дихальних шляхів, відновлює їх структуру після перенесених запальних процесів, покращує показники функції зовнішнього дихання, санує хронічну інфекцію. Такими властивостями володіє повітря насичене соляним аерозолем.

А ось тут починаємо розбиратися більш конкретно – а який соляної аерозоль?? По перше сіль це не завжди натрій хлор. А ось для нашого організму більш природним є саме це з’єднання і в певній концентрації. Підвищення або зниження кількості іонів натри і хлору в органічних рідинах тягне за собою патологічні стани. Тому перевагу в спелеотерапевтичних методиках віддається соляним шахтам в яких видобувається галіт або галокамера (соляним кімнатах), де для облицювання використовується саме цей мінерал.

Істотно важливо яким соляним аерозолем проводиться галотерапія – вологим або сухим. Так і сухий і вологий аерозоль показані при бронхолегеневої патології, але сухий аерозоль створюваний в штучних соляних кімнатах, має велику проникаючу здатність і більш ефективно осаджується в дихальних шляхах порівняно з вологим аерозолем і тому не викликає бронхоспазм, який спостерігається у багатьох пацієнтів при вдиханні вологого аерозолю хлориду натрію.

Певна концентрація хлориду натрію як в сухому так і у вологому стані, має осмотической активністю, впливає на реологічні властивості бронхіального слизу (розріджує мокроту), полегшуючи її виведення із бронхів (бронхолітичний ефект). Сухий аерозоль хлориду натрію має протизапальну, протинабрякову, протимікробну дію, посилює захисні імунобіологічні властивості слизової оболонки.

Частинки сухого сольового аерозолю зв’язуються з частинками повітряних забруднень (пил, алергени, мікроорганізми), прискорюють їх осідання, що призводить до очищення атмосфери приміщення соляної кімнати або печери. При розпиленні вологого сольового аерозолю, що не має таких властивостей, в закритих приміщеннях, виникає ще й ризик інфекційного зараження пацієнтів під час процедури. Наявність ультрозвукова інгаляторів на ринку медобладнання відтіснив потреба створювати галокамери які продукують вологий соляної аерозоль. Альтернативною методикою на даний момент виступають інгаляції через небулайзер. Проте індивідуальна інгаляція допомогою небулайзера ніколи не зрівнятися з результатами одержуваними від інгалірованіе соляним аерозолем в природних умовах – біля моря. Тут у процес лікування або профілактики включаються всі природні параметри – сонце, повітря і вода. Причому під час шторму концентрація соляного аерозолю збільшується в кілька разів. Таким чином ми маємо кілька варіантів галотерапії пропонуємо на території Україні: лікування в натуральних (природних) соляних шахтах – спелеосанаторій «Соляна симфонія» м. Соледар;
лікування в штучних соляних шахтах (соляних кімнатах, галокамера), лікування та оздоровлення в санаторіях розташованих в рекреаційних зонах (морське узбережжя, соляні озера, соляні гейзери).

Author: wmadmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.