Галокамера, соляна кімната, штучна соляна шахта – що це?

Будівництво релакс-приміщень (соляні печери, сауни, хамами, бані тощо)

Галокамера, соляна кімната, штучна соляна шахта – що це?

23/09/2012 Budowa kamer halo Jest to przydatne 0

В даний час приміщення, де створюється мікроклімат соляних печер називають різними термінами: галокамера, соляна кімната, штучна соляна шахта, соляна печера та інше.

З давніх часів відомі лікувальні властивості соляних печер, які зараз використовуються на багатьох курортах світу.

Соляна кімната, печера (галокамера) — унікальний немедикаментозний лікувально-профілактичний метод, заснований на використанні природного мікроклімату печер, соляних шахт, гротів. Головним лікувальним компонентом галокамери є її мікроклімат, який характеризується: низькою відносною вологістю (55–70%), постійною температурою повітря (20–24 °С), яке насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію та очищене від вірусів, мікробів та алергенів. Затишна атмосфера соляної кімнати, спокійна музика сприяють релаксації організму. Цей метод використовували ще 2500 років тому.

Перебування у штучних соляних шахтах (галокамерах) позитивно впливає на лор-органи, покращує показники функціонального стану носа: вазомоторну активність, рухову активність миготливого епітелію, pH носового секрету, швидкість розвитку реакції на холодовий подразник. При закладенні носа, соляний пил призводить до зменшення набряку слизової оболонки і дозволяє вільно дихати носом вже після перших сеансів.

Мікроклімат соляної шахти здійснює підсушуючий, дезинфікуючий вплив на шкіру — покращує її стан при алергічних проявах, підліткових висипах.

Курс спелеотерапії сприяє підвищенню захисних сил організму, позбавляє від безсоння, стабілізує артеріальний тиск, лікує синдром хронічної втоми, неврози та неврозоподібні стани. Крім цього мікроклімат соляної шахти сприятливий для профілактики простудних захворювань. Соляний аерозоль вбиває мікроорганізми у навколишньому середовищі, обезводнюючи їх.

Галокамера, соляна кімната, штучна соляна шахта – рекомендовано не лише дорослим, але й дітям?

І це так!!! Перебування у соляних кімнатах має високу ефективність у лікуванні, особливо дітей (позитивний ефект досягається в 80–90% випадків), та низький відсоток ускладнень; збільшує період ремісії в 2–3 рази; активізує захисні сили організму; дає можливість проведення багатократних вторинних курсів з метою лікування та профілактики тощо. Галотерапія також ефективна при хворобах органів дихання, які пов’язанні зі шкідливими виробничими умовами (цементний та вугільний пил, дим тощо).

Галотерапія особливо показана дітям при:

 • хронічних тонзилітах, гаймориті, фарингітах, аденоїдах
 • алергічних захворюваннях
 • після перенесених простудних захворювань (особливо верхніх дихальних шляхів)
 • Пониженій реактивності імунної системи (ослаблення організму в боротьбі з інфекцією).

Основні механізми лікувальної дії іонізованого повітря „соляної печери” (галокамери):

 • Дихальна система: підвищення вентиляції легень; активізація миготливого епітелію; протизапальна,протиалергічна, бронхолітична (що очищає бронхи) дія.
 • ЦНС: заспокійлива, антистресова дія; ліквідація синдрому хронічної втоми.
 • Обмінні процеси: підвищення окислювально-відновних процесів;
  нормалізація рівня цукру в крові, гормонів щитовидної залози.
 • Серцево-судинна система: нормалізація артеріального тиску, покращенння мікроциркуляції; спазмолітичний ефект.
 • Система крові: нормалізація формули крові, електролітного обміну; імуномодулююча дія; підвищення вмісту гемоглобіну.

Повітря в соляній палаті, гроті або печері багате цінними мікроелементами і практично не містить забруднень, характерних для сучасного міського середовища. Завдяки великій кількості хлориду натрію, який має протимікозну і протиалергічну дію, чистота повітря усередині грота 10-кратно вища, ніж зовні.

Будівництво соляних кімнат, галокамер, штучних соляних шахт на Волині у Луцьку, а також в інших регіонах України впроваджується нашими спеціалістами виключно високоякісними матеріалами, наші спеціалісти будують соляні кімнати, а також виконують їх художнє оформлення зі смаком. Кваліфіковані дизайнери та скульптори створять неповторну атмосферу, завдяки якій ваше перебування в соляній кімнаті стане не лише корисним, але й приємним.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.