Що таке соляна кімната?

Будівництво релакс-приміщень (соляні печери, сауни, хамами, бані тощо)

Що таке соляна кімната?

10/04/2021 Галотерапія Корисно знати 1

Перші спроби відтворити мікроклімат, характерний для природних соляних середовищ, полягав в облицюванні стін блоками, вирізаними з сольового пласта, цеглинами з випарованої солі, нанесенні соляної штукатурки, оббивці приміщення тканиною, просоченою сольовим розчином і т.п.

Проте подібними методами створити необхідний мікроклімат не вдавалося. Чому? Вся річ у тому, що головним елементом лікувального впливу спелео- і галокамер є наявність в них сольового аерозолю в певній концентрації (3-5 мг/м ³), а досягти такої концентрації тільки за допомогою облицювання стін матеріалами з сіллю неможливо.
Ця проблема була вирішена за допомогою застосування спеціальних генераторів (галогенераторів), які насичують галокамеру сольовим аерозолем необхідної концентрації. За допомогою галогенератора можна дозувати рівень концентрації сольового аерозолю, тобто цей процес є керованим. Крім галогенератора, використовуються також блоки контролю температури і вологості, що дозволяє створити в соляній кімнаті мікроклімат, максимально відповідний природному.

А як же облицювання стін соляними блоками, цеглою, штукатуркою? Вона більше не потрібна? За великим рахунком, не потрібна, тому що необхідну концентрацію сольового аерозолю вдається створити за допомогою галогенератора, але в соляній кімнаті облицювання стін сольовими матеріалами все ж використовується. Навіщо? По-перше, завдяки імітації природної соляної печери створюється комфортна обстановка для проведення галотерапії, це допомагає розслабитися, зняти емоційну напругу і усунути втому, тобто сеанс галотерапії, крім лікувальної дії на фізичному рівні, надає і психотерапевтичний вплив. По-друге, соляне покриття стін  кімнати допомагає підтримувати в ній певний рівень температури та вологості, воно має бактерицидні і антиалергенні властивості, що теж важливо для досягнення необхідного лікувального ефекту.

При цьому варто відзначити, що облицювання стін соляної кімнати сольовими блоками або іншими матеріалами, що містять сіль, дійсно підвищує ефективність сеансів галотерапії, але без відповідного обладнання, що насичує приміщення сольовим аерозолем, така облицювання – лише антураж, створений за допомогою незвичайних будматеріалів. Тобто проведення галотерапії неможливо без спеціального обладнання, за допомогою якого, в першу чергу, і створюється необхідний мікроклімат.
Відвідавши соляні кімнати Ви можете бути впевнені у високій ефективності та безпеки проведеного нами оздоровчого лікування.

One Response

  1. wmadmin says:

    Корисна інформація. Дякуємо

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.