Що Таке галотерапія?

Спелеотерапія і галотерапія (як результат розвитку методик спелеотерапії) як описані і клінічно підтверджені методи фізіотерапії отримали своє визнання і поширення порівняно недавно, але у лікування цілющим повітрям печер – довга насичена історія.

Детальніше: Історія спелео-і галотерапії 
Галотерапія – термінологія
Зазвичай під термінами “галотерапія”, “спелеотерапія” маються на увазі процедури перебування в природних або штучно-створених умовах карстових печер. Частина термінів заснована на назві солі – сильвініт, і відноситься до процедури перебування в природних умовах або приміщенні, відтворюючому середу сильвінітових печер.

 

Питання та відповіді Питання та відповіді

Деякі з фахівців проводять грань між галотерапії і спелеотерапія, вважаючи, що галотерапія – аерозольний метод, а спелеотерапія – метод відтворення мікроклімату печер. Насправді, у всіх випадках вважається, що середовище всередині приміщення повинна бути такою ж, як і в підземних печерах. Основний фактор лікувального та оздоровчого впливу в печерах – це повітря, що містить сольовий аерозоль. У приміщеннях, що відтворюють клімат підземних здравниць, насамперед створюється повітряна середовище, що містить частинки солі. Інші параметри повітряного середовища (температура, вологість та інше) відіграють допоміжне значення. Заплутаність термінології бентежить пацієнтів, але знати необхідно тільки те, що всі методи (як би їх не хотіли інші специ розділити) засновані на одному фізичному явищі.

Author: wmadmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.