Галотерапія в домашніх умовах

Будівництво релакс-приміщень (соляні печери, сауни, хамами, бані тощо)

Галотерапія в домашніх умовах

14/08/2021 Будівництво галокамер Корисно знати 0

З кожним роком все більше число людей страждає від захворювань дихальних шляхів. Сучасний темп життя, особливо у жителів великих міст, часто не дає людині зупиняти свою роботу і лікувати простудні та вірусні захворювання правильно.

Крім того, екологічна обстановка стає з часом лише гірше, що не найкращим чином позначається на здоров’ї. Все більша кількість людей використовують для лікування метод галотерапії.

Що ж таке галотерапія?

Галотерапія – це метод лікування, при якому не використовуються будь-які медикаменти. Тут застосовується штучний мікроклімат, який близький за своїми властивостями до обстановки підземних соляних спелеооздоровниць. Кімнату, де створюється такий клімат, називають галокамера або галокомплекс.

Доведено, що галотерапія допомагає не тільки в лікуванні серйозних хвороб, а й хороша як профілактика. Цей метод часто називають соляною печерою, живим повітрям або спелеокамері. Особливою популярністю користується таке лікування у людей, часто страждають бронхолегеневими захворюваннями, що мають проблеми з шкірою, а також схильним до алергічних реакцій.

Варто відзначити, що близько 95 відсотків людей, які страждають такими захворюваннями як гострий і хронічний бронхіт, відчувають поліпшення стану вже через кілька відвідувань соляних кімнат. Помічено, що цей метод відмінно знімає багато запальні процеси, що протікають при хворобі.

Щоб зменшити прийом медикаментів при бронхіальній астмі, продовжити період ремісії, а також знизити ризик від цього захворювання, просто необхідно відвідувати галокамери. Людям, що страждають на алергію, галотерапію рекомендують у періоди цвітіння рослин. Це знизить ризик виникнення важких наслідків і поліпшить самопочуття.

Всім відомо, наскільки корисний для підтримки здоров’я солоне повітря. Населення прибережних районів, як правило, практично не страждають від бронхолегеневих захворювань. Свіже морське повітря, за рахунок насичення іонами морської солі, надає заспокійливу і загальнозміцнюючу дію на організм, знімає втому і напругу. Саме тому відвідини соляних печер для жителів, що проживають далеко від морського узбережжя, є відмінним способом підтримувати організм.

Показання до галотерапії

Отже, галотерапія надає сприятливу дію на легені, здатна полегшити дихання, а також пом’якшує запальні процеси, що протікають під час хвороби. Відвідування соляних печер показано при таких захворюваннях:

Вірусні захворювання, що супроводжуються кашлем;

Обструктивний бронхіт;

Хронічний бронхіт;

Різні алергічні захворювання дихальних шляхів;

Бронхіальна астма;

Бронхіт, що виникає через паління;

Пневмонія;

Риніт;

Фарингіт.

Протипоказання до галотерапії

Однак галотерапія не завжди може бути застосована при хворобах дихальних шляхів. Існує ряд протипоказань відвідування соляних печер:

Вади серця при загостренні;

Різні анемії;

Захворювання печінки;

Хвороби нирок і сечокам’яна хвороба;

Виразка дванадцятипалої кишки або шлунка;

Цукровий діабет;

Деякі стадії гіпертонічної хвороби.

У кожному разі, перед початком лікування галотерапії, найкраще проконсультуватися з фахівцем.

Галотерапія в домашніх умовах

Галотерапія в домашніх умовах – це відмінний варіант для зайнятих людей. Існує кілька способів організації такого лікування. Наприклад, можна придбати спеціальну соляну лампу. Її виготовляють з кристала солі. Такий варіант не замінює лікування у спеціальних кімнатах, а ось підтримати і зміцнити імунітет цілком може.

Також сеанси спелеотерапії можна зробити і вдома. З кожним роком вартість організації соляних кімнат самостійно стає все більш доступною. Галотерапія в домашніх умовах дозволить скоротити кількість походів по лікарях, як дорослими членами сім’ї, так і дітьми. До того ж такі сеанси допомагають знизити кількість прийнятих медикаментів під час хвороби.

Для облаштування спелеокамери будинку буде потрібно просторе приміщення, приблизна площа якого, повинна бути не менше 3 метрів на людину. Головне, щоб ця кімната була опалювальної і сухою. Якщо ви вирішили створити справжню галокамеру у себе вдома, найкраще за допомогою звернутися до фахівців. Вони підкажуть, що необхідно підготувати, а також розроблять індивідуальний проєкт, виходячи з ваших можливостей.

Маючи вдома власну галокамеру, ви можете проводити корисні сеанси в будь-який зручний час. Соляна печера допоможе регулярно дихати свіжим солоним повітрям, який сприятливо впливає на дихальну систему, вбиває шкідливі клітини і надає загальнозміцнюючу дію на весь організм.